Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 22.10.2018, 12:46

Ліцей "Сихівський"

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Новини освіти

Дистанційне навчання інформатики

Медіакультура

Mikcike Україна

Головна » 2017 » Лютий » 24 » Пам’ятка для батьків!
15:30
Пам’ятка для батьків!

 

ПОКАЗУВАТИ ПОЧУТТЯ

Любов, радість, сум, біль і гнів – почуття є частиною життя родини. Діти виражають свої емоції різними способами. Для них важливим є розуміти почуття і вміти ними керувати.

 1. Діти мають виражати емоції, позитивні чи негативні, при цьому не порушуючи правила пристойності. Часи, коли хлопчики не могли плакати, а дівчата – злитися, залишилися в минулому.
 2. Інколи дорослі вважають вираження емоцій дітьми несвоєчасним. Вони вимагають, щоб діти стримували себе, але мають розуміти, що неадекватними є не почуття, а відношення до їх наявності.
 3. Діти хочуть, щоб їхні почуття сприймалися всерйоз. Маленькі чи великі негаразди сприймаються ними не так, як дорослими. Тому краще реагувати спокійно.
 4. Деякі молоді люди віддають перевагу приховувати свої переживання. Тому, якщо їхня поведінка стане м’якшою, дуже важливо встановити і зберегти атмосферу довіри. Так само скромні та інтровертовані діти повинні мати можливість розказати, що їх непокоїть.
 5. У світі почуттів молодші також вивчають старших. Батьки можуть показувати свої почуття і пояснювати їх для дітей. Але діти мають і власні джерела інформації, тому що як тільки щось відбувається, вони про це дізнаються. Їх турбує те, що інколи трапляються речі, про які батьки їм нічого не говорять. Дорослі, так само як і діти, не завжди можуть приховати гнів і роздратування, тому важливо вибачатися: визнати помилку не означає проявити слабкість.

 

ВСТАНОВИТИ МЕЖІ

Встановити межі і дотримуватися їх для багатьох батьків найважливіше, але найважче завдання. Діти і підлітки справжні чемпіони у мистецтві випробуванні терпіння батьків. Інколи встановити межі буває необхідно. Це потрібно для захисту дітей від небезпек оточуючого світу, крім того, правила, якщо діти розуміють їхній зміст, дають відчуття впевненості.

Часто порушувати бажання дітей буває нелегко. Але сімейне життя набагато полегшується, якщо діти і батьки мають однакові погляди на рамки, які мають бути встановлені і за які не можна виходити. У житті, як і в грі, деякі обов’язкові правила мають просто поважатися.

 1. Межі мають бути встановлені чітко. Правила, що визначаються дорослими, повинні мати зворотну реакцію. Діти краще приймають обмеження, причину яких розуміють.
 2. Якщо встановлюєте межі, їх необхідно дотримуватись. Очевидно, що дорослі не лягають спати у той самий час, що й діти. Але: регулярно чистячи зуби, батьки подають найкращий приклад.
 3. Встановлювати обмеження і не поважати їх – абсурдно. Послідовність посилює серйозність ставлення до дитини та її почуттів.
 4. Якщо дитина порушує правило, важливо, щоб дорослі реагували твердо. Діти спокійні, якщо правила, встановлені батьками та іншими особами, що займаються їх освітою та вихованням, є однаковими за своєю логікою, але різними за стилем. Інколи чітке «ні» чи догана не підходять. Коли накладається покарання, воно повинно мати прямі наслідки для поведінки дитини. Дитина має розуміти «логіку покарання».
 5. Батьки також мають поважати деякі правила покарань. Жорстокість має бути виключена у всіх формах: фізичне, психологічне (наприклад, неувага).
 6. Правило, що втратило сенс має перестати діяти або бути адаптованим до ситуації. Діти раптово не перестануть підкорятись обмеженню, якщо один раз не ляжуть спати вчасно.

 

ПРИДІЛЯТИ УВАГУ

Грати, говорити, відкривати світ разом з дитиною… Завдяки сімейному дозвіллю діти вчаться багатьом корисним для життя речам, тому його неможливо переоцінити. Велика кількість дітей та підлітків хотіли б проводити більше часу з батьками. Цього можна досягти.

 1. Приділяти увагу не означає витрачати на це багато грошей. Діти більше цінують похід в басейн, екскурсію в ліс чи велосипедну прогулянку, гра у «Монополію» та ін. Спільні хобі також привід проводити час разом.
 2. У щоденному житті, діти потребують уваги, вона є корисною. Робота по господарству може стати спільним задоволенням, якщо не набуває форми наказу. Багато сімей проводять час біля телевізорів та комп’ютерних ігор, але встигають також і насолоджуватися спільними заняттями.
 3. Батьки повинні особливо приділяти увагу дітям, якщо останні справді її потребують. Наприклад, якщо у них проблеми із домашнім завданням чи пробилася шина на велосипеді. Ці ритуали можуть здатися вимушеними для дорослих, але несуть в собі колосальну користь для дітей (підтримку, розуміння).
 4. Батьки, які приділяють мало часу сім’ям через професійні обов’язки не повинні надто через це переживати. Адже важливо не скільки часу ви проводите з дитиною, а як саме. Якщо час обмежений, дідусі, бабусі, інші родичі та друзі можуть вас замінити.

ВМІТИ СЛУХАТИ

Слухати свою дитину – це пропонувати їй увагу і хотіти зрозуміти її тривоги. Непокоячись з приводу дорослішання та пошуку свого місця у світі, діти щодня відкривають щось нове. Для систематизації цього досвіду, дітям необхідно уважна поведінка батьків.

Кожна родина повинна мати виділений час для спілкування у вигляді сімейних нарад чи традиційних недільних обідів. Для найменших можна обрати певний час для розмови.

Слухання потребує уваги. Ось декілька правил, які можуть знадобитися:

 1. Речі часто є не такими, якими здаються спочатку, тому важливо не перебивати дитину.
 2. Поспішні коментарі чи поради рідко є корисними. Діти почуваються краще, якщо шукають вихід з вашою допомогою, але самостійно.
 3. Щоб запобігти непорозумінню, варто уточнити двозначні моменти.
 4. Під час розмови не варто перериватися. Наприклад, бажано вимкнути телевізор та скрутити гучність телефону.
 5. Розказуючи цікаві речі дитина інколи плутається у деталях. У такому випадку, треба допомогти дитині визначитися з власною думкою. З іншої сторони батьки повинні наснажувати скромних та інтровертованих (скеровані на свій внутрішній світ – «замкнуті») дітей виражати свої думки самим.

БАГАТО ЛЮБОВІ

Дарувати любов дитині означає приймати її такою, як вона є і показувати це. Діти і підлітки потребують впевненості у такій любові, для того, щоб не боятися пробувати свої сили, знаходити свої сильні і слабкі сторони; оптимально розвиватися. Батьки інколи невміло виказують почуття прив’язаності. То що ж потрібно зробити, щоб дарувати любов?

 1. Найкраща манера виявляти прив’язаність – тепло і ніжність. Коли дітям чухають спинку, поплескують по плечу – вони знають, що це означає.
 2. Із старшими дітьми такий контакт може набувати інших форм. Але підлітки теж потребують обіймів, щоб заспокоїтися, навіть якщо самі винні. Тому важливо спіймати момент і максимально ним скористатися.
 3. Приділяти час дитині, цікавитися її справами – ось що означає проявляти любов. Важливо також говорити дітям, що ви ними гордитеся, але не тільки коли вони отримують хороші оцінки.
 4. В той же час показувати любов не означає, що дорослий не може встановлювати обмеження чи якимось чином втручатися у життя дитини.

Виховувати – це НАСНАЖУВАТИ

Бути найкращими – це те, чого діти мають навчитися, для цього вони потребують багато сміливості і впевненості. Сюди також входить вміння брати на себе відповідальність і не піддаватися легко чужому впливу.

Щоб розвинути свою сміливість та впевненість, діти потребують двох речей: задоволення від того, що вони вже зробили, а також переконання, що їхні зусилля будуть оцінені по достоїнству.

 1. Діти хочуть, щоб їх любили за те, якими вони є, а не лише за їхні успіхи. Вони легко мотивуються, але ще легше розчаровуються. Ось чому батьки мають бути уважними і розсудливими.
 2. Щоб заслужити довіру, треба бути ознайомленим з успіхами дітей. Покладаючись на власний досвід, діти вчаться не злитися при розчаруваннях і обманах. Беручи на себе певну кількість роботи і відповідальність, досягаючи певних результатів, діти набувають поваги у власних очах.
 3. Дітям потрібно, щоб їх хвалили не лише за досягнення, але і за зусилля. Похвала має бути своєчасною, інакше вона втрачає свою цінність.

 

 

 

Переглядів: 390 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ОГОЛОШЕННЯ

30.08.2018р. о 18.00 год.відбудуться збори батьків учнів 1 класу. Навчальний процес розпочнеться 03.09.2018 року -для учнів 2-10-х класів першим уроком на тему: «Всі ми різні , всі ми рівні» у кабінетах ( початок о 9.00 год) -для учнів 1 та 11-х класів відбудеться урочиста зустріч у шкільному дворі( початок о 9.30 год)
Адміністрація НВК "Школа-гімназія "Сихівська"

Facebook
Щоденник
Друзі сайту

Дистанційне навчання інформатики
Кабінет 323
Sykhivska in Englishenglish
Блог СЗШ №77 м.Львова
HBK "Школа-садок "Софія"
Тестування професійних схильностей
Тренінги в НВК
Національний університет «Львівська політехніка»
ІППТ
Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради
Відділ освіти Сихівського району
Пошук
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Освітній портал
Львівські новини
Наші відвідувачі

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz